Pioneer Rekordbox 5'i Yayınladı

Pioneer Rekordbox 5 Versiyonunu Yayınladı
 
Pioneer dj, performans ve müzik yönetimi programı Rekordbox’ın 5. versiyonunu kullanıcılarına tanıttı. Performans (Performance Mode) ve müzik yönetimi (Export Mode) ara yüzü olan programda ilk olarak dikkat çeken daha güçlü grafikleriyle karşımıza çıkması oldu.
Aynı zamanda Pioneer DJ programın yeni driver’ı ‘’Koratech’’ sayesinde daha hızlı ve güvenilir çalıştığını söylüyor. Bunuda eski versiyonlarıyla karşılaştırdığında özellikle performans modunu kullanırken bariz olarak fark edebiliyoruz.
 
Eklenen yeni özelliklere göz atıcak olursak; bunlardan 2’si ‘key shift’ ve ‘keyboard’ bu 2 yeni özellik sayesinde parçaların notalarını çalarken veya çalmadan önce değiştirebiliyoruz. Aynı zamanda performans modunda key sync özelliği sayesinde çaldığımız parçanın notasıyla bir sonraki parçanın notasını senkronize edebiliyoruz.
Diğer eklenen özelliklerden biri ise eski versiyonlarda ‘usb’ ve ‘sd’ kartımızından playlistlerimizi aktarım (import) edemiyorduk. Performans modunda ise harici birimlerimizdeki playlistlerimizden çalamıyorduk. Yeni versiyonda bu yeni 2 özellik sayesinde müzik listelerinden parçaları çalmamızı ve aktarımıda daha rahat hale gelmiş oldu. Performans moduna gelen 16 tane yeni pad özelliği sayesinde daha fazla cue alınabiliyor. Pioneer’ın yeni ürünlerinden DDJ-XP 1’iniz varsa yeni gelen arttıralan padler sayesinde hot cue, keyboard, key shift gibi özellikleri daha farklı kombinasyonlar yaparak kullanabilirsiniz.
Battle dj’ler için, 'Pioneer Dj Djm S9' mixeri artık sadece ‘Serato’ için değil ‘Rekordbox 5’ versiyonu içinde Pioneer sitesinden sürüm güncellenerek kullanılabilir hale getirdi.
 
Pioneer Dj, Rekordbox 5 versiyonu daha önceki sürümlere göre daha kullanılabilir ve Dj’lerin işini daha çok kolaylaştıracağı görülebilir hale getirmiş.Bu da zamanla dj’lerin diğer kullandıkları software ürünlerden vazgeçip Rekordbox’ı tercih edecekleri anlamına gelebilir.
 
Rekorbox 5' i ücretsiz olarak https://rekordbox.com/en/store/ sitesinden indirebilirsiniz.

Paylaş Buttonu